Nierówny rozwój mowy u bliźniaków

Witam. Moje bliźnięta urodzone w 36 1 fizycznie rozwijają się prawidłowo. Niestety jeden z bliźniaków bardzo mało gaworzy. Jeden bliźniak już zaczął mammama, tatatta ghuhuhu.. A drugi praktycznie nic nie mówi, chyba że ma zabawkę w buzi wtedy jakieś dźwięki wydaje. Chłopcy mają teraz 7 miesięcy. Widać, że synek słyszy, bo reaguje na dźwięki, na mój głos. Jest wesołym i energicznym chłopcem. Wszystkiemu się przygląda, jak ja do niego mówię to reaguje na moją mimikę twarzy, uśmiecha się,

Każde dziecko - nawet bliźniaki - rozwija się swoim własnym tempem. Proszę dać dzieciom czas i monitorować zmiany. Pozdrawiam,