Nieruchome oko podczas poruszania gałkami

U mojego syna podczas poruszania oczami w lewo lub prawo, jedno oko „zostaje”, tzn. nie porusza się tak jak drugie. Gdy patrzy prosto, to wszystko jest ok. Co to może być? Chciałam zaznaczyć, że ma dopiero 20 miesięcy, więc może jego oczy nie są jeszcze ukształtowane.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Myślę, że może to być zez. Oczy są już bowiem w tym wieku ukształtowane. Przyczyną zeza są słabiej wykształcone niektóre partie mięśniowe gałki ocznej. Wadę tę można skorygować poprzez odpowiednie ćwiczenia czy soczewki. Efekt oczywiście nie jest widoczny od razu, ale daje jednak końcowy zadowalający rezultat. Proszę skonsultować się z okulistą bądź lekarzem rodzinnym.