Nieskostniała część żebra

Witam,bardzo proszę o odpowiedź o oznacza termin med." nieskostniała część żebra"? Wykonałam prywatnie USG piersi po wyczuciu guzka pod prawą piersią ok.2 cm.Dodam, że odczuwam ból podczas dotyku, a w czsie badania podczas okresu jest on bardziej wyczuwalny i jakby większy.Usg zrobiłam w swoim zakresie, bo lekarz ginekolog nie wyczuł nic podczas badania palpacyjnego. Bardzo proszę o radę w tej sprawie. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tej nieskostniałej częśći żebra, a niepokoi mnie fakt, iż na wyniku mam napisane, że obie piersi i węzły chłonne bez zmian, skoro widać było wyraźnie iż coś jest w tej jednej piersi.Co robić w tej sytuacji(moja mama zmarła na raka)?Z góry bradzo dziękuję za chęć pomocy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Oznacza to, iż fragment żebra nie uległ skostnieniu w okresie dojrzewania. Jest to zwykle przypadkowe znalezisko i nie wymaga interwencji. W przypadku wątpliwości co do obecności zmian w piersi proszę ponownie udać się do ginekologa.