Nieskuteczna terapia na nerwicę lękową

Cierpię na nerwicę natręctw. Nie pomogły leki, nie pomogła terapia. zastanawiam się czy istnieje jeszcze jakiś sposób, żeby z tym walczyć? Chciałabym żyć normalnie i cieszyć się życiem, a nerwica ciągle mi w tym przeszkadza.
ponad rok temu

Witam,
Niestety nie napisał/a Pan/ Pani, jaką terapię stosował/a. Dobrze jest pamiętać, że terapia terapii nie równa. Innymi słowy, na różne nasze trudności pomagają różne odmiany terapii, osadzone w różnych szkołach psychologicznych. Na poradzenie sobie z nerwicą natręctw poleca się terapię behawioralną lub poznawczo-behawioralną.
Trzeba również pamiętać o motywacji do zmiany, która zapobiegnie rezygnacji "w połowie drogi". Jednak z tego, co Pan/Pani pisze, wydaje mi się, iż motywacja taka jest. Dobrze jest ją więc "pielęgnować" w czasie trwania terapii, co pomoże sprostać pojawiającym się w jej trakcie trudnościom.
Życzę powodzenia i osiągnięcia tego stanu, kiedy będzie się Pan/Pani cieszyć życiem.

Dzień dobry!

Nie wspomina Pan, jakiego rodzaju była to psychoterapia, jak przebiegała, jakie były jej efekty, jak oceniał Pan jej przebieg, jakie informacje otrzymał od psychoterapeuty, a także jak przebiegało leczenie farmakologiczne. Z tymi wszystkimi informacjami warto wybrać się do innego - lub tego samego - specjalisty.

Pozdrawiam!