Nieskuteczne leczenie liszaja płaskiego

Dwa razy lekarz dermatolog zdiagnozowal u mnie liszaja plaskiego dwa razy podjelam leczenie, natomiast bylo ono nieskuteczne. W ostatnim czasie pojawia sie wiecej wypryskow. Co to za choroba i jak moge sie ich raz na zawsze pozbyc?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma leczenia przyczynowego. Leczenie objawowe ogólne wdraża się w aktywnych zmianach wysiewnych i polega na podawaniu kortykosteroidów np. prednizonu przez kilka tygodni. w ciężkich przypadkach stosuje się metotreksat. W odmianie pęcherzowej dobre wyniki daje stosowanie sulfonów (np. dapsonu) w połączeniu z małymi dawkami sterydów.