Nieskuteczne odchudzanie u 30-latki

Witam mam 30 lat 168 cm, 73 kg od miesiąca jestem na diecie urozmaiconej 1200-1500 kcal trenuje 6 dni w tyg ( biegam po 7km, 2xaerobik, 2x chodakowska). Waga ani drgnie oscyluje w granicy 72-74- dietetyk mój wymięka. Z wagi wynika ze mam 11 kg nadmiau wody i 6 kg tłuszczu.- Nadwaga ulokowana na brzuchy boczkach i plecach. Zaczyna brakować mi motywacji. Proszę poradzić co powinna robić u kogo szukać pomocy, na co się przebadać od czego zacząć???

Proponowałabym sprawdziś TSH, witaminę D3 i sprawdzić czy nie pojawiła się insulinooporność. Niewykluczone, że niewłaściwe jest rozmieszczenie posiłków w stosunku do aktywności lub skład posiłków okołotreningowych jest niewłaściwy.

Pozdrawiam,

Justyna Siwiela

Mgr Justyna Siwiela

Zawsze należy przed przystąpieniem do odchudzania wykonać podstawowe badania, w tym poziom hormonów tarczycy (samo TSH nie zawsze wystarcza). Z pani opisu wynika, że ma pani wykonywane pomiary składu ciała, nie pisze pani natomiast, czy i w jakim kierunku ulegają one zmianom. Jest to o tyle istotne, że przy jednoczesnym wprowadzeniu aktywności fizycznej często zdarza się, że ubytek masy tłuszczowej kompensowany jest wagowo wzrostem masy mięśniowej ( w szczególnym przypadku nie widzi się różnicy na wadze).

Witam,
aktywność fizyczna 6x w tygodniu to dość duży wysiłek dla organizmu ale i także zmęczenie u Pacjenta.
Przy diecie redukcyjnej proponuję aby utrzymywała Pani aktywność na poziomie 3-4x w tygodniu i dietę 1300kcal. Ważne aby wysiłek był na poziomie aerobowym - tętno 130. W przeciwnym wypadku jeśli trening będzie na poziomie beztlenowym może dojść do zwiększenia masy mięśniowej. Masa ciała może nawet wzrastać.
Do tego koniecznie proszę wypijać min.2l zielonej herbaty i 1l wody. Być może dietę należałoby zweryfikować pod kątem ilości poszczególnych składników np.białka i węglowodanów.
Ważne by wykonała Pani wyniki morfologii, ocenić kondycję tarczycy TSH, T3, T4, zbadać poziom elektrolitów Na, K, Ca.

Witam!

Odpowiedni plan żywienia + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu zachowania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej.

Zachęcam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem) kilka razy w tygodniu. Na mięśnie brzucha polecam wykonywać 6A Weidera.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska