Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieskuteczne terapie a uporczywy trądzik

Witam mam 13 lat i od roku nie mogę sie pozbyć dużej ilości pryszczy z mojej twarzy. Prubowałam żele , kremy , tabletki ale dalej nie przechodzi.
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Nie umiem odnieśc się do Pani dotychczasowego leczenia, bo Pani opis jest za mało precyzyjny. W zmianach trądzikowych występuje bakteria Propionibacterium acnes. Jednym ze sposobów leczenia uporczywego trądziku młodzieńczego jest wykonanie posiewu i na jego podstawie dobranie właściwego antybiotyku. Warto udać się do dermatologa i skonsultować dotychczas stosowane, jak i przyszłe leczenie. Pozdrawiam.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Witam, w takich sytuacjach polecam moim pacjentom izotretynoinę. Kuracja jest bezpieczna i skuteczna choć nie należy do przyjemności i trwa minimum 6 miesięcy. Radzę w tej sprawie skontaktować się z dermatologiem. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy