Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieskuteczne terapie a uporczywy trądzik

Witam mam 13 lat i od roku nie mogę sie pozbyć dużej ilości pryszczy z mojej twarzy. Prubowałam żele , kremy , tabletki ale dalej nie przechodzi.
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Leczenie łysienia męskiego

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Nie umiem odnieśc się do Pani dotychczasowego leczenia, bo Pani opis jest za mało precyzyjny. W zmianach trądzikowych występuje bakteria Propionibacterium acnes. Jednym ze sposobów leczenia uporczywego trądziku młodzieńczego jest wykonanie posiewu i na jego podstawie dobranie właściwego antybiotyku. Warto udać się do dermatologa i skonsultować dotychczas stosowane, jak i przyszłe leczenie. Pozdrawiam.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Witam, w takich sytuacjach polecam moim pacjentom izotretynoinę. Kuracja jest bezpieczna i skuteczna choć nie należy do przyjemności i trwa minimum 6 miesięcy. Radzę w tej sprawie skontaktować się z dermatologiem. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy