Niesłyszalne bicia serca dziecka podczas USG w 6 tygodniu ciąży

Dzis bylam na USG 6 tydzien zycia dziecka, serce bije ale nie bylo go slychac co to znaczy? Pielegniarka zapytala czy mam anemie. Mam przyjsc za tydzien. Czy to bardzo zle?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W 6 tc zwykle udaje się uwidocznić i usłyszeć bicie serca płodu. Podkreślam słowo ZWYKLE. Proszę się nie obawiać. Pytanie o anemie miało nakierować lekarza na ewentualną przyczynę takiego stanu.