Niesmak w ustach a zapalenie migdałów

Witam od ponad roku po przebudzeniu mam niesmak w ustach .Czasem budzę się w nocy i musze przepłacać usta płynem do ust. Po przesłaniu całej nocy na ustach mam zaschnieta wydzielinę jakby strupki a sli a jaka wypływa do umywalki ma kolor brązowy, i jest gęsta. Czasem rano widzę brązowa plamę na podus Mam stwierdzono refluks ale pomimo brania leków (prawdopodobnie przełyku baretta) dolegliwości nie ustępują. Jakiś czas temu miałem stwierdzone także przewlekłe ropne zapalenie migdałów. Mam 55l

Dzień dobry,

Jeśli ma Pani zdiagnozowany przełyk Baretta, to miała już Pani wykonywaną gastroskopię. Jeśli było to dawniej niż 6 miesięcy , sugerowałbym powtórzenie badania. Proszę zgłosić się do dobrego specjalisty chorób wewnętrznych lub gastrologa. Należy Panią dokładne zbadać, zlecić dodatkowe badania laboratoryjne i podjąć decyzje dotyczące dalszego postępowania.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz