Nieśmiałość, brak pewności siebie i zagubienie

mam 22 lata i jestem osoba niesmiala.Mam wrazenie ze troche zagubiona w tym co robie i mysle. Mam brak pewnosci siebie.Mam dziewczyna z ktora jestem ponad rok jest moim przeciwienstwem jest otwarta itd. niestety przez moje zachowanie nasz zwiazek moze sie rozpasc czego sobie nie wyobrazam gdyz chce z nia spedzic zycie. Niestety obwinia mnie o brak pewnosci siebie, ze nie odzywam sie kiedy trzeba i nie mam wlasnego zdania i inicjatywy jak mam z tym walczyc nie chce jej stracic i chce cos zmienic

Witam
Proszę zgłosić się do psychologa, terapeuty, coacha osobiście , który ustali jak panu pomóc w tej sytuacji i doradzi odpowiednia kompleksowa terapię lub udzieli panu wskazówek. Pozdrawiam

Witam,
brak pewności siebie, nieśmiałość i trudność w nawiązywaniu znajomości są cechami, które można zmienić. Niemniej samodzielnie trudno jest pracować nad takimi schematami działań. Z tego względu jeśli zależy Panu na rozwoju osobistym polecam kontakt z psychologiem, psychoterapeutą. Poprzez odpowiednio dobrane oddziaływania będzie mógł Pan zyskać dodatkową wiedzę na temat siebie oraz innych sposobów reagowania w opisywanych przez Pana sytuacjach.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl