Nieśmiałość i lęk przed studiami

Witam. Mam mały problem ze swoją nieśmiałością. Jak temu zaradzić? Od października idę na studia i kompletnie jestem tym faktem zalamana,ze nikt mnie tam nie polubi i ze się nie odnajde tam :( proszę o pomoc

Witam,
nieśmiałość, obawy przed brakiem akceptacji, odrzuceniem bywają podstawą dla wielu trudności interpersonalnych. Często coś, co dla innych wydaje się banalne, czy nawet bardzo przyjemne, dla osoby doświadczającej podobnych trudności jak Pani wiąże się ze znacznymi trudnościami. Pani doświadczenia mogą wymagać pracy i zmiany sposobu myślenia. Niestety portal internetowy nie jest właściwym miejscem to udzielania takiej pomocy. Zachęcam Panią do udania się do psychologa lub psychoterapeuty, aby w oparciu o specjalistyczną wiedzę przyjrzeć się doświadczanym obawom.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam Panią. Na początek proszę uznać, że to dla Pani nowa sytuacja. Taka okoliczność powoduje, że czujemy się niepewni a niekiedy nawet odczuwamy lęk. Niestety niepewność i lęk wzmagają się wówczas kiedy myślimy o swoich deficytach (o tym czego nam brakuje). Proponuję Pani inny kierunek. Proszę pomyśleć jakie ma Pani zasoby, co jest Pani mocną stroną. To może być przydatne do zmierzenia się z nową sytuacją. Jeśli będzie Pani uwagą bardziej przy swoich zasobach okres adaptacji na studiach minie i oswoi się Pani z nową sytuacją a lęk i niepewność zmniejszą się a może nawet znikną. Pozdrawiam Panią.
http://piotrantoniak.pl/