Nieśmiałość i zamknięcie się na kontakty z ludźmi

wczesniej byłam osoba otwarta na kontakty z ludzmi a od 12 roku zycia zmieniło sie to. Jestem niesmiałą i zamknięta na kontakty z ludzmi Co moze byc tego przyczyną?

Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Aby odkryć źródła nieśmiałości, zamknięcia w sobie, konieczna jest dłuższa relacja - bliższe, osobiste poznanie Pani, historii Pani życia, istotnych wydarzeń, wspomnień, przeżywanych przez Panią uczuć, relacji z najbliższymi itp. Każdy człowiek jest inny. Niestety, nie jest możliwe odgadnięcie bez posiadania żadnych informacji. Zachęcam do kontaktu z psychologiem w swojej okolicy.

Pozdrawiam!

Witaj!
To czy się to zmieni zależy tylko od pani, żeby pani pomóc nie wystarczy napisać ,że od 12 roku się coś zmieniło . To,że jest pani nieśmiała nieśmiała i zamknięta nie przesądza możliwości zmiany. Potrzebna diagnoza problemu i wdrożenie właściwej terapii. Proszę znaleźć psychologa, terapeutę w swojej okolicy i zasięgnąć porady osobiście. Pozdrawiam

Witam,
różne mogą być tego przyczyny, mogło być tak, ze coś się wówczas wydarzyło znaczącego, ale niekoniecznie, ten wiek, to też okres dużych zmian, taki wymagający okres w życiu. Może być też tak, ze pewne problemy które maja nawet wcześniejsze źródło, właśnie w tym czasie dają o sobie znać. Zawsze zachęcałabym do indywidualnej konsultacji z psychologiem, może wiele wyjaśnić i co ważniejsze wskazać kierunki jak sobie w tym radzić. Pozdrawiam.