Nieśmiałość w kontaktach z ludźmi

Jestem trochę nieśmiała, boję się zabierać zdanie w niektórych sytuacjach. Nie umiem rozmawiać z niektórymi dziewczynami, ponieważ mam wrażenie że są ode mnie lepsze. Jednak wiem, że to jest tylko moje dziwne myślenie, którego nie mogę się pozbyć. Czy afirmacje HEPIKA na pewność siebie mi w tym pomogą? Jakie przynoszą efekty takie afirmacje? Chciałabym z większą swobodą dogadywać się z ludźmi i nie przejmować się tym, że brakuje mi tematów kiedy np. rozmawiam z kimś kogo nie widuje na co dzień.

afirmacje pomagaja, jesli Pani w nie wierzy...jesli nie, to nie...afirmacje musza byc odpowiednio sformuowane.pomaga systematyczne (wiele razy w ciagu dnia) oddzielanie faktow (to, co widzi kamera:obraz i dzwiek) od mysli (nasz matrix w mozgu).pomaga tez psychoterapia, grupy rozwojowe....powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Afirmacje często przynoszą pozytywny skutek. Warto jednak pamiętać, że w walce z nieśmiałością najważniejsze jest podniesienie samooceny i pewności siebie, które pozwoli zredukować lęk pojawiający się w sytuacjach społecznych oraz na większe uniezależnienie się od oceny innych. Zachęcam zatem do podjęcia psychoterapii czy tez spotkania z psychologiem, który w tym pomoże.