Nieśmiałość w kontaktach z płcią przeciwną

Witam, mam 22 lata i jestem bardzo nieśmiała w kontaktach z płcią przeciwną. Rozmowa z chłopakami/kolegami jest dla mnie dużym wyczynem, tak samo jak i kontakt wzrokowy. Czuję się źle w swojej skórze i do tego bardzo brzydka. Na studiach poznałam koleżanki, z którymi mam dobry kontakt, ale i tak czuję, że do nich nie pasuje. One mają swoje zdanie, poznają chłopaków. A ja czuje się nieatrakcyjna. Pomimo, ze kilka razy usłyszałam, że z moją figurą mogłabybym być modelką, to i tak w to nie wierzę.

Witam,
z Pani opisu można domyślić się, że ma Pani nadmiernie niską samoocenę, a być może również trudności z w kontaktach interpersonalnych. Nie stanowią one poważnego zaburzenia w funkcjonowaniu, ale są przyczyną dyskomfortu. Niestety portal internetowy ma liczne ograniczenia i pozwala na formułowanie ogólników, które mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Z tego względu zachęcam Panią do skorzystania z konsultacji u psychologa lub psychoterapeuty, który dokładnie rozpozna Pani trudności i zaproponuje pracę, która pozwoli Pani poradzić sobie z nimi.
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http//poznacsiebie.pl

Warto spotkac sie z psychologiem i przyjrzeć osobowościowym przyczynom zaniżonej samooceny i poczucia własnej wartości. Praca nad zmianą, odbudową poczucia pewności i wiary w siebie, przyniesie większą otwartość i satysfakcję w relacjach interpersonalnych.

Witam Panią. Po przeczytaniu tego co Pani napisała mam takie wrażenie, że źródłem opisanego przez Panią problemu może być poczucie własnej wartości. To co Pani napisała o samoocenie i postrzeganiu swojej atrakcyjności zarówno fizycznej jak i społecznej w kontaktach z innymi może sugerować wpływ nieprzyjemnych doświadczeń z przeszłości. To bardzo ważne jak kształtuje się nasze poczucie bezpieczeństwa i poczucie wartości kiedy jesteśmy dziećmi. Wpływ na te obszary mają komunikaty od osób znaczących. Ich brak lub kiedy są negatywne mogą rzutować na to jak będziemy postrzegać siebie w przyszłości, w dorosłym życiu. To co napisałem jest wyłącznie hipotezą. Tylko Pani może ją zweryfikować sama lub w kontakcie bezpośrednim ze specjalistą. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry, z tego co pani pisze można przypuszczać o konieczności pracy w zakresie pracy nad poczuciem własnej wartości, obrazem siebie ale również kontaktami międzyludzkimi. Zachęcam do przeprowadzenia konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Razem ze specjalistą przyjrzy się pani przyczynom takiego funkcjonowania oraz możliwym dalszym działaniom. Pomocna może się okazać psychoterapia indywidualna, grupa lub grupa wsparcia, grupa rozwojowa. Pozdrawiam.