Nieśmiałość w stosunku do mężczyzn

Witam Mój problem polega na tym,że jestem bardzo nieśmiała w stosunku do facetów,którzy mi się podobają.Jest ze mną na roku jeden taki,który bardzo mi się podoba.Widzę,że patrzy w moją stronę, czuję to, czasami nasze spojrzenia się spotykają,ale ja od razu odwracam wzrok i udaję,że mi się on nie podoba.Uśmiechnąć się do niego to dla mnie duże wyzwanie.Nie mielismy okazji sie poznać i coś czuję,że jak dalej będę tak postępować to ucieknie mi sprzed nosa,.Nie chcę być aż tak niedostępna.

Witam
Pisze Pani o tym że trudno Pani wejść w relację z mężczyzna, szczególnie takim ,który robi na Pani wrażenie, że dużym wyzwaniem jest nawiązanie kontaktu. Z psychologicznego punktu widzenia pisze Pani o lęku. Warto skorzystać z psychoterapii, na której mogłaby Pani popracować wspólnie z psychoterapeutą nad obniżeniem lęku i nad tym jak nawiązywać relacje.z mężczyznami. Szkoda jakby wymarzony mężczyzna nie dowiedział się o Pani istnieniu.
pozdrawiam
anna suligowska