Niespokojny sen a ząbkowanie u 6,5-miesięcznego synka

Jestem mamą 6,5 mies. Adasia. Syn od początku spał pięknie w nocy, bardzo często zdarzało się, że przesypiał całą noc, do rana. Niestety, w ostatnim tygodniu zauważyłam, że Adaś śpi niespokojnie(podrzuca nóżki do góry, kręci głową), czego efektem jest budzenie się co godzinę-1,5. I tak przez całą noc. Od ok 3-5 ma dużą aktywność, chce się bawić, gaworzy. Synek jest "piersiowy"; budząc się w nocy szuka piersi, karmimy się. Czy niespokojny sen i tak częste budzenie to może być zwiastun zębów? Czy niespokojny sen w nocy może być spowodowany szczepionką? Synek (6,5 miesiąca) od urodzenia spał pięknie w nocy. Niestety, od ponad tygodnia często się budzi (co godzinę, 1.5), śpi niespokojnie (wierci się, rzuca nogami, kręci główką). Dziwnym trafem zbiegło się to z podaniem mu szczepionki (pneumo żółtaczka). Czy może to mieć jakiś związek z tym? Czy przyczyny doszukiwać się raczej np. w początkach ząbkowania? (nie ma jeszcze zębów). Będę wdzięczna za odpowiedź.

Milena Lubowicz

Nie można wykluczyć ząbkowania, proszę zobaczyć czy nie widać na dziąsłach śladów, że coś będzie wychodziło. Ale przyczyn może być wiele, chociażby ból brzuszka. Jeżeli nie ma odczynów miejscowych po szczepieniu ani gorączki, to raczej bym nie upatrywała związku ze szczepieniem. Gdyby nie było poprawy albo nadal by coś Panią niepokoiło w zachowaniu dziecka proszę udać się do pediatry, żeby synek został zbadany.
Pozdrawiam