Niespokojny sen u 18-miesięcznego dziecka

Witam, synek 18 miesięcy spi w nocy bardzo bardzo niespokojnie, wierci sie, kręci, pije dużo soczku, przez noc 350 ml, dopomina sie tego picia, co noc jeszcze minimum jedna buteleczke mleczko 120 ml, praktycznie od urodzenia jego sen jest bardzo lekki, jak zacznie sie wiercic to nie może wbić sie w mocny sen, dodam ze w dzień jest bardzo ruchliwy. Pomimo bardzo "ruchliwych" nocy budzi sie wysłany i uśmiechnięty, często śmiejemy sie z mężem ze jest tak samo aktywny w nocy jak i w dzień, pomocy!!!
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli Synek nie wykazuje zmęczenia po przebudzeniu możliwe iż taka jego natura. Proszę pamiętać iż na sen dziecka wpływa dosłownie wszystko. Od atmosfery, temperatury czy wilgotności w domu po ząbkowanie, owsiki, kolki, wzdęcia.