Niespokojny sen u 20-miesięcznego dziecka po ostatniej dawce szczepionki na polio

Witam, Ostatnio zaszczepiłam dziecko ostatnią dawką na polio hib itp. Do tej pory pierwsze trzy to był PENTAXIM, ostatnią dawkę Pani doktor podała INFANRIX. Dziecko ma 20-scia miesięcy,troszkę się spóźniłyśmy ze szczepieniem.... Czy można było podać inną szczepionke? Dziecko jest 3 dobe po szczepieniu i jest bardzo nie spokojne w nocy,nigdy tak nie było, dodatkowo wczoraj dostała duży katar.... Dziekuje za odpowiedz.

Aleksander Ropielewski

Można było podać inną szczepionkę inaktywowaną. Możliwe, że objawy nie wynikają z objawów poszczepiennych a z infekcji która właśnie się rozpoczęła (katar).

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski