Niespokojny sen u 8-tygodniowego niemowlaka

Witam,mam8tygodniową córeczkę ktora spi bardzo niespokojnie wrecz budzi sie co kilka minut.macha raczkami nóżkami i sie wybudza.nawet w dzien juz wogole nie zasypia choc jest zmeczona i spiaca.prosze o porade

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli takowy stan się utrzymuje to proszę o konsultację z pediatrą. Może to być objaw np zaburzeń pokarmowych czy też neurologicznych. Pozdrawiam.

Zdarza się, że dziecko wybudzają jego własne odruchy. Może Pani spróbować zawinąć córeczkę do snu w pieluszkę, kocyk, tak jak robią to pielęgniarki na oddziale noworodkowym - dosyć ciasno krępując rączki przy ciele. Najlepiej poprosić o pomoc położną środowiskową lub skonsultować to z pediatrą.
Niektóre dzieci lepiej sypiają na brzuszku, ale tu zalecenia lekarzy są sprzeczne - jedni dopuszczają, inni odradzają, na pewno ważna jest stała kontrola i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. W dzień może Pani także spróbować usypiania dziecka w chuście (po przeszkoleniu, by nie spowodować szkód!), tam również jest w bezpieczny sposób unieruchomione i spokojne.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/