Mężczyzna

Moja 8-miesięczna córeczka ma od 1,5 miesiąca ma problemy ze spaniem, dokładniej problem polega na tym, że śpiąc siada na łóżeczku, podczas próby ponownego położenia jej płacze, niepokoi się, lub przewraca się na boki, ewidentnie nie jest to dobry sen i tak całą noc. Rano jednak nie wygląda na niewyspaną. W ciągu dnia także mało śpi od urodzenia. Problemy te na pewno nie wynikają z głodu, gdyż w nocy, gdy się przebudzi, przy próbie podania mleka czy herbatki nie chce się napić. Nie wiem, co mam robić, boję się, że coś się dzieje niedobrego, proszę coś poradzić. Dziękuję.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam:)

Jeżeli zachowanie córeczki bardzo Panią niepokoi to zachęcam do kontrolnej wizyty u neurologa dziecięcego:) Być może przyczyną wstawania w nocy, siadania i popłakiwania jest podłoże medyczne, jeśli nie wówczas będzie można podjąć inne działania np. spotkanie z psychologiem dziecięcym:)

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Niemowlę – Wychowanie dziecka od pierwszych dni pobytu w domu wymaga od rodziców zaangażowania i siły. Niemowlę wymaga stałej opieki, również w nocy. Z początku problemem może się wydawać kąpanie, karmienie i przewijanie dziecka, jednak z czasem we wszystkim nabiera się wprawy.
  • Sen niemowlęcia – Sen niemowlęcia różni się od snu dorosłego człowieka. Często początkujący rodzice nie wiedzą, jak długo ich dziecko powinno spać, jak należy układać noworodka do snu i czy należy je rozbudzać w ciągu dnia, żeby nie dawało tak się we znaki w nocy. Nie należy jednak zmuszać dziecka do snu, bo jak pisał niegdyś Janusz Korczak, „zmuszanie dzieci, by spały, gdy im się spać nie chce, jest przestępstwem, a tablica, która głosi, ile godzin snu dziecku potrzeba, jest absurdem”.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach