Niespokojny sen u rocznego dziecka

Witam.Jestem mama rocznego chłopczyka.Nasz problem polega na tym ze mały bardzo niespokojnie śpi nocą(popłakuje ,rzuca sie po łóżeczku ,wstaje)co idzie za tym ze ja jako mama mam nieprzespane noce.Twra to juz od kilku miesięcy.Poczatkowo myslalm ze jest to spowodowane ząbkowaniem.Pierwszy ząbek pojawił sie na kilka dni przed 7 miesiacem ale mały ma juz 7 ząbków i śliczne dziaselka nic nie wskazuje na to aby kolejny ząbek miał sie pojawić.Maly ma refluks ale do mleczka dostaje zagęszczacz.thx

Warto spróbować metod, które uspokajają synka w dzień. Dodatkowo pomóc mógłby smoczek (jeśli oczywiście dziecko go używa)
Czy w życiu maluszka nastąpiły ostatnio jakieś zmiany? Być może trudno mu się przystosować do spania samemu? Może dużo wrażeń w ciągu dnia utrudnia mu nocny sen? Może to sny powodują niepokój- wtedy warto spróbować wprowadzić przytulankę, specjalna do snu, z która malec czułby się bezpiecznie. Może też ma "za długie" drzemki w ciągu dnia, albo wręcz przeciwnie za krótkie (paradoksalnie mocno niewyspane dziecko tez ma kłopoty ze spaniem). Warto także pamiętać, ze ząbki potrafią długo się wyrzynać, a niektóre sprawiają większa trudność nić inne (szczególnie trzonowce). Czy w ciągu dnia maluszek także jest niespokojny?
Zachęcam do intensywnej obserwacji malucha i próby ustalenia, co może być przyczyna niepokoju. Jeśli objawy będą się utrzymywać, warto skonsultować się z lekarzem, który być może zleci dalsze badania (np konsultacje neurologiczną).

Witam Panią Serdecznie,

Tak sobie pomyślałam, żeby zadbała Pani o to, żeby Pani Synek miał Państwa w zasięgu wzroku, żeby mógł poczuć się bezpiecznie - bo być może tego potrzebuje (przed snem).
Proszę to przemyśleć,

Życzę Państwu i Synkowi tylko dobrego snu,
Irena Mielnik-Madej