Niestabilność stawu kolanowego

Witam, w związku z bólem kolana (od około roku) udałam się do ortopedy, który badając kolano stwierdził wyraźną niestabilność stawu (test przedniej szuflady). Czy wynik pozytywny świadczyć może jedynie o uszkodzonym acl czy istnieją inne wyjaśnienia tego typu niestabilności. Dodam, że ortopeda stwierdził dodatkowo chonodromalację rzepki I stopnia.

Szanowna Pani,
Uszkodzenie ACL zachodzi w wyniku urazu stawu kolanowego. Pytanie do Pani czy przeszła Pani kiedykolwiek uraz kolana ? Jeśli nie, zerwanie ACL bądź jego niewydolność jest mało prawdopodobna. Niestabilność kolana może wynikać ze zbyt słabych mięśni powstala na skutek oszczędzania stawu z powodu bólu, który Pani odczuwa. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu