Niestrawione resztki jedzenia w kale i bulgotanie w żołądku

Witam. Proszę o pomoc. Ostatnio obejrzałem dokładnie swój kał (nie nazwałbym to kałem) i to co zobaczyłem bardzo mnie to przestraszyło. Otóż, zamiast kału w muszli znalazłem całe pożywienie takie jak je przyjąłem. Jadłem barszcz czerwony z grzybami i warzywami, i to samo zobaczyłem podczas wydalania (całe kawałki). Wygląda na to tak jak by organizm nic nie trawił. Od jakiegoś czasu odczuwam też burczenie w jelitach i bulgotanie w żołądku. Bóli nie mam. Proszę o poradę co z tym robić. Dziękuję.

Witam serdecznie,
Przede wszystkim proszę zgłosić się do lekarza gastroenterologa. Takie objawy mogą wskazywać na zaburzenia wchłaniania i trawienia pokarmu, a mogą towarzyszyć takim chorobą jak celiakia, zespół jelita cieknącego. W tym celu trzeba wykonać specjalistyczne badania.
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Katarzyna Patyk

Pilnie udać się do lekarza

Należy zadbać o prawidłowe odżywianie, zatroszczyć się o należytą kwasowość żołądka i dokładnie przeżuwać zjadany pokarm, nie popijając w trakcie lub zaraz po jedzeniu.