Niestrawność a brak miesiączki - czy to może być powiązane?

Oto mój wcześniejszy wpis: " Witam. Tak jak już pisałam, spóźnia mi się okres, a z pochwy wydziela się tylko biała wydzielina. No i od paru dni mój brzuch zrobił się jakiś "większy". Zauważyłam, że już od zakończenia biustonosza zrobiłam się większa. Momentami czuję jakiś dziwny ból, ucisk pod brzuchem. Martwię się tym, ponieważ wcześniej tak nie miałam. No a ciąża jest raczej wykluczona. No niby penis był blisko mojej pochwy, ale mój chłopak powiedział, że nie wytrysnął i nie było na nim spermy. Aha, no i dodam jeszcze, że nie wypróżniam się codziennie i mam zaparcia, może to ma jakiś związek. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam". No i w odpowiedzi dostałam, że może to być niestrawność, ale czy przez to mogę nie mieć miesiączki? Jakie przyczyny może mieć zakażenie grzybicze? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
W przypadku stałych dolegliwości wskazana jest wizyta u specjalisty. Niestety żaden lekarz pracujący w portalu nie odpowie Pani z pewną stanowczością, co jest przyczyną Pani dolegliwości. Do postawienia właściwego rozpozniania niezbędne jest uszczegółowienie wywiadu oraz osobiste zbadanie pacjenta. Internet nie daje takiej możliwości, a Pani objawy nie są specyficzne dla żadnej jednostki chorobowej.
Niestrawność i wzdęcia nie powinny wpływać na cykl miesiączkowy. Infekcja grzybicza już tak.
Jest wiele czynników wywołujących grzybicę dróg rodnych, m.in antybiotykoterapia, nieprawidłowa higiena osobista, cukrzyca, niedbory odporności, dieta wysokowęglowodanowa, nieprzewiewna bielizna i wiele innych.
Pozdrawiam.