Niestrawność w 37. tygodniu ciąży

Dzien dobry! Jestem w 37 tygodniu ciazy i od kilku dni mam niestrawnosc.Objawia sie tym, ze rano gdy tylko zjem sniadanie jest mi niedobrze, kreci mi sie w glowie a po jakis 2 godzinach mam uczucie jak bym miala kamien na zoladku i kiedy mi sie odbija to boli w okolicach mostka.Niewiem co robic, jem male posilki powoli, ktore popijam goraca herbata i nie przechodzi do samego wieczora a w nocy nie moge spac i wymiotuje ale nastepnego dnia gdy tylko cos zjem Problem pojawia sie na nowo.

Witam,

opisywane przez Panią objawy mogą wskazywać na refluks żołądkowo- przełykowy. Proszę obserwować po jakich produktach występują u Pani objawy. Spożyć często małoobjętościowe porcje. Unikać nierozcieńczonych soków, napojów gazowanych, słodyczy. Objawy może zaostrzać razowe pieczywo, sosy pomidorowe, produkty ciężkostrawne, smażone. Należy zwrócić uwagę na gryzienie pokarmu i dobrze je rozdrabniać. Popijać nie w trakcie a pomiędzy posiłkami. Nie należy dopuszczać do długich okresów głodu. Nie należy spożywać posiłku tuż przed snem i kłaść się od razu po jedzeniu. Proszę spać z głową uniesioną pod kątem 30 stopni. Aby uniknąć zbędnych eliminacji i dostarczać odpowiednich składników pokarmowych w trakcie ciąży polecam wizytę u dietetyka. Należy również udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam,
mgr Barbara Wójcik
Dietetyk