Nieświeży oddech po mleku u dziecka

Witam czy jest możliwość ,zeby dziecko miało nieświeży oddech po mleku? Córka ma 3,5 roku jako niemowlak miała skaze białkową i dostawała specjalne mleko, po roku czasu lekarz kazal wprowadzic mleko krowie ,zeby zobaczyc czy alergia przeszła i corka dobrze reagowala na mleko nie miala bóli brzucha i wysypki. 3 tyg temu dostala katar i pojawil sie nieswiezy oddech, katar minął a oddech został.Kolezanka powiedziala ze moze byc to przez mleko, przestałam dawać mleko w postaci płatków z mlekiem które jadła codziennie ale dalej spozywa serki owocowe i ser żółty i oddech sie polepszył. Czy powinnam zrobic badanie na alergie?Dodam jeszcze ze u mnie oststnio wykryto bakterie Helicobacter pyroli ,zostałam przeleczona ale podczas antybiotykoterapi z oddechem bylo ok a po antybiotykoterapi z powrotem to samo. Przez ta bakterie tez ma sie nieswiezy oddech, czy moze ona sie zarazila sie odemnie ?Prosze o odpowiedz. Dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie zgłosić się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić najbardziej odpowiednie postępowanie.