Nieswoiste zapalenie jelita grubego oraz ropiejące owrzodzenia na łydce

Syn ma od 15 lat zdiagnozowane nieswoiste zapalenie jelita grubego. Tyle też lat jest na sterydoterapii a w stanach zaostrzenia choroby na silnych dawkach antybiotyków. Zaliczył już 16 pobytów w szpitalach. Obecnie najbardziej dolegliwe dla niego jest szybko rozszerzające i ropiejące owrzodzenie na łydce. Ostatni pobyt w szpitalu nie dał żadnych pozytywnych wyników i z tak niezaleczoną raną został wypisany. Proszę o jakąkolwiek wskazówkę co do ew dalszego leczenia.

Owrzodzenie należy prawidłowo prowadzić. Należy dokładnie przestrzegać zaleceń dotyczących zmiany opatrunku i co najmniej raz w tygodniu pokazywać ranę chirurgowi lub dermatologowi.