Nieswoiste Zapalenie Jelita Grubego u 19-latki

Witam, mam 19 lat i stwierdzono u mnie Nieswoiste Zapalenie Jelita Grubego, choroba jet we wczesnym stadium, biorę regularnie leki , stosuję dietę.. Jednakże stoję teraz przed wyborem mojej dalszej drogi edukacyjnej i mam poważne wątpliwości. Do tej pory planowałam studnia na wychowaniu fizycznym, czy przez tą chorobę jest to nadal możliwe, jak moje życie będzie wyglądało za kilkanaście lat pod względem fizycznym, czy NZJ nie pozwoli mi w wykonywaniu takiego zawodu jak trener lub nauczyciel wf??

Aleksander Ropielewski

Nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie ponieważ nieswoiste choroby zapalne jelit mają bardzo różne nasilenie i przebieg. Możliwe jest ustąpienie choroby jak też progresja i wynikające z choroby poważne utrudnienia normalnego funkcjonowania.