Niesymetryczna wypuklina w badaniu MR

Wynik: Badanie Mr wykazuję niesymetryczną wypuklinę i ogniskową i paracentralną przepuklinę krążka m/kręgowego L5/S1 o wym. 7 x 5mm, uciskającą ścianę worka oponowego stycznie do odejścia lewego korzenia rdzeniowego S1. Wypuklina krążka m/kręgowego na poziomie Th11/Th12.Wymiary kanału kręgowego w granicach normy.Guzki Schmorla w płytkach granicznych trzonów kręgowych.Kręg przejściowy na pograniczu L/S.Stożek rdzeniowy jednorodny.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Kręgosłupa wymaga dalszego i rehabilitacji.