Nieszczere przeprosiny teściowej

mąż miał dziew.5lat.zerwał z nią i zaczęliśmy siespotykac.jego matka pow.że jestem"dziwką i zapytała mnie po co się urodziłam".myślałam że wszystko ustanie ale miałam ciagłe akcje z jej str.starałam się wyciągnąć do niej rękę.teraz jesteśmy2lata po ślubie,do tej pory ze str teściów mam docinki.pow. niebedę się narzucać.mąż zaczał mówić jej o przeprosin.myślę że jej przeprosiny są nieszczere ,znowu się zacznie.kłocimy się i mam dośc.kocham go nie chcę się rozstawać.a nie wybacze tych prób godzenia sie

Ważne, by najpierw rozumiała się Pani z mężem. Mówiła o swoich uczuciach, oczekiwaniach , potrzebach. Wysłuchała jego uczuć, potrzeb i oczekiwań. By razem Państwo wypracowali wspólne stanowisko i konsekwentnie (!!!) się go trzymali w relacjach z mamą. Pani może dodatkowo spróbować pracować nad swoją relacja z teściową- ostatecznie jest to matka Pani męża i nic tego nie zmieni, będzie cały czas obecna w Państwa życiu. Patrząc na to inaczej- ona także go kocha i to, co robi, robi z miłości nawet jeśli robi źle, czy robi coś, co może ranić. Co nie znaczy, że wszystko należy akceptować albo pozwalać się krzywdzić. Wręcz przeciwnie. W pewnych sytuacjach trzeba stawiać jasno, stanowczo i konsekwentnie granice. Mówić o tym, czego oczekuję, a co jest dla mnie nieakceptowalne. Pytać o to samo druga stronę. Ustalać wspólne zasady i reguły. I tak aż do skutku. Mąż jest niejako pomiędzy dwiema kobietami, które kocha i którym czuje, że jest winien lojalność. Byłoby także ważne, by poukładał sobie swój system wartości i lojalności. Podsumowując- aby było lepiej potrzebna jest praca wszystkich, jasna komunikacja, ustalanie granic i zasad, konsekwencja, a także akceptacja tego, kim się jest i kim jest ten drugi człowiek, co czuje, czego potrzebuje i oczekuje.

Witaj,
Proponuję ( najlepiej za pomocą psychoterapii) "oddzielić" obraz męża od teściów.
Łączenie tych dwóch różnych relacji ( Pani i Mąż, Pani i Teściowie) jest wyraźnie ze szkodą dla Państwa małżeństwa. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka