Nietolerancja glutenu a nerwica natręctw

Dzień dobry. Od wielu lat cierpię na nerwicę natręctw, leczę się biorąc leki jak i uczęszczając na psychoterapię. Ostatnimi czasy natrafiłem na artykuł który wskazywał na duże prawdopodobieństwo, że jedną z przyczyn choroby może być nietolerancja glutenu. Nie jestem lekarzem, więc ciężko mi tą informację zweryfikować, ale na tzw. "chłopski rozum" wydaje mi się, że może to mieć jakiś sens - wśród chorych na celiaklię bardzo wiele osób ma kłopoty psychiczne czy neurologiczne. Czy były jakieś rzetelne badania na ten temat?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego po badaniu lekarz określi dalsze postępowanie czy była konsultacja psychiatryczna ?