Nietolerancja laktozy a karmienie piersią

Witam. Jestem mamą 4 miesiecznego synka. Karmie go piersia naprzemiennie z mlekiem modyfikowanym. Lecz po kazdym karmieniu malemu sie odbija ale i tak prezy sie i podkurcza nozki tak jakby jeszcze chcialo mu sie odbic...biore go wiec na ramie i nic... a maly czasem sie az zanosi bo nie chce mu sie odbic.... mam wlasnie problem z tym odbijaniem...czy to moze byc nietolerancja laktozy?Natalia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. W takiej sytuacji konieczna jest dieta eliminacyjna tj karmienie mlekiem modyfikowanym bez laktozy.