Nietolerancja laktozy u rocznego dziecka

Witam moja roczną córeczka ma stwierdzoną nietolerancje laktozy. Lekarka powoli podawać produkty mleczne. Dziś podałam misiów jogurt nestle po 6 miesiącu. Córka zjadła połowę i po około godz pojawiły się czerwone krostki na pupie. Jako probiotyk dostaje dicoflor w kropelkach. Czy te krostki są przez tą nietolerancje?

Jedynym objawem nietolerancji laktozy są biegunki. Problem ten polega na niedoborze enzymu rozkladającego ten dwucukier. W jelitach powstaje wtedy wysokie ciśnienie osmotyczne i "wyciąga" wodę z krwiobiegu - stąd biegunka. Oprócz tego nie ma żadnych innych zmian czynnościowych. Krostki mają inne podłoże - być może nie związane z jogurtem, a może są manifestacją alerilgii pokarmowej na białka mleka. Sugeruję skonsultować problem z pediatrą prowadzącym dziecko.