Nietolerancja mleka a wzrost wagi

Witam, mam do Pani pytanie odnośnie diety. Robiłam jakiś czas temu badania na nietolerancje pokarmowe i wyszło mi mleko krowie, mąką pszenna i drożdze. Pomimo, że odstawiłam mleko (pije ryżowe/sojowe), zrezygnowałam z jogurtów, kefirów. Jem dużo drobiu, owoców, pije bardzo dużo wody, a pomimo to mój brzuch się powieksza. 2 miesiące temu byłam u pani dietetyk, która dała mi do ręki jakiś metal i wykazało uczulenie na gluten. Przestałam jeść produkty z glutenem.. problem się powiększył, przytyłam.

Witam Panią,

Widocznie pomimo rezygnacji z produktów na które ma Pani nietolerancję czy alergię dieta jest nieprawidłowa. Być może spożywa Pani zbyt duże ilości innych produktów które nie uczulają ale sa mocno kaloryczne i powodują wzrost wagi.
Innym rozwiązaniem mogą być zaburzenia hormonalne lub inne problemy zdrowotne. Proszę jeszcze zrobić badania - podstawową morfologię , cukier, badania hormonalne, sprawdzić stan tarczycy żeby np. wykluczyć niedoczynność.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Bardzo możliwe iż Pani jadłospis jest nieprawidłowo skomponowany, bądź pojawiły się zaburzenia hormonalne. Warto zbadać stan tarczycy - często to ona jest przyczyną problemów z masą ciała.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl