Nietolerancja sorbitolu i laktozy w 9. miesiącu ciąży

Witam.jestem w 9tyg ciazy.Mam nietlerancje sorbitolu i laktozy.Zastanawiam sie czy moje dziecko tez bedzie mialo nietolerancje i czy bede mogla karmic piersia moje malenstwo?Wiem ze mleko matki zawiera bardzo duzo laktozy.Czy jesli ja mam calowicie wyeliminowane produkty zawierajace laktoze(jem specjale bez )to laktoza bedzie znajdowala sie w moim mleku?I czy nietolerancje sorbitolu i laktozy przez co niejedzenie produktkow zawierajacych te skladniki wplwa na rozwoj dziecka kobiety w ciazy?

Magdalena StusiĹska

Niejedzenie produktów zawierających te składniki nie ma wpływu na dziecko- lepiej wręcz żeby nie odczuwała Pani skutków alergii. Niejedzenie produktów z laktozą nie sprawi jednak że nie będzie jej w mleku.Jeżeli chodzi o nietolerancję u dziecka- może ono cierpiec na tą chorobę, jednak nie musi.