Nietrzymanie kału przy zacewnikowaniu

Witam!Mój teść 9 miesięcy temu miał udar.Od tej pory leży,jest zacewnikowany,problem jest w tym,że ma nietrzymanie kału,ciągle leci i to powoduje stałe zapalenia skóry w obrębie odbytu i narządów płciowych.Czy jest jakiś lek,który spowoduje,aby zwieracze odbytu działały,ponieważ nie możemy sobie poradzić z ciągłymi zapaleniami skóry prawie do ran.Z góry dziękuję - E.

Proszę porozmawiać z lekarzem jaki jest powód nietrzymania kału, być może wynika z porażenia mięśni odbytu. Lekarz udzieli wszystkich niezbędnych wskazówek.