Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nietrzymanie moczu przy kichaniu czy kaszlu

Mam 65 lat popuszczam przy kichnięciu, kaszlu a także zdarza się, że nie jestem w stanie utrzymać moczu idąc do toalety po wstaniu z łóżka. W 2004 r. usunięto mi macicę i jajniki Przez 9 lat używałam plastry Systen50 a dodatkowo od 2011 r. z dopochwowych tabletek Vagifem 0,025. Problem był znacznie łagodniejszy. W 2016 r. zażywałam przez pół roku Betmigę i była poprawa. Obecnie problem powrócił. Czy czeka mnie tylko operacja?
KOBIETA, 66 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
79 poziom zaufania

Bez badania ginekologicznego nie da się tego ocenić, ale przy nieskuteczności leczenia jest jak najbardziej wskazana, aby poprawić komfort życia.
Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety