Nietrzymanie moczu u 14-latki

Witam! Moja 14 letnia córka ma problem z nietrzymaniem moczu. Dzieje się tak tylko podczas silnego śmiechu. Wyniki badań są prawidłowe zarówno wysiłkowe,jak i laboratoryjne. W jaki sposób mogę pomóc córce. Problem trwa od wielu lat. Konsultowałam z lekardzm ,niestety bez rezultatu. Pani ginekolog poradziła ćwiczenia, dla córki sa trudne do wykonia. W jaki sposób mogę pomóc?Maria B.
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Wiązanie chusty - kołyska w koali

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wykonać wiązanie kołyska w koali.

Dr n. med. Marek KrakĂłs
Dr n. med. Marek KrakĂłs

Szanowna Pani! Problem Pani córki polega na tym, że śmiech wyzwala silny skurcz pęcherza moczowego co powoduje powstanie w nim ciśnienia wyższego niż jest w stanie utrzymać zwieracz. W tym schorzeniu wszystkie badania łącznie z urodynamiką są prawidłowe. W leczeniu tej przypadłości zwykle wykorzystuje się dwa leki. Pierwszy zwiększający siłę skurczu, a drugi hamujący nadmierny skurcz pęcherza. Jednak leczenie farmakologiczne nie rozwiązuje problemu gdyż po odstawieniu leków dolegliwości zwykle powracają. Zatem jak najbardziej wskazane są ćwiczenia zwieracza cewki moczowej i przepony miednicy. Problem w tym, że nastolatki nie mają motywacji do systematycznego ich wykonywania. Można wspomagać się urządzeniami do ćwiczenia ww. okolic z tym, że dalej codzienne ćwiczenia są nudne. Mając na uwadze te okoliczności ja w swojej praktyce stosuje urządzenia do ćwiczeń zwieraczy, które łączą elementy zabawy i rehabilitacji. Wygląda to tak, że pacjent ma wprowadzoną elektrodę do odbytu i zaciskając na niej mięśnie zwieracze gra w grę. Np. przyspiesza lub zwalnia jadący samochód podczas wyścigów samochodowych, skacze koniem przez przeszkody itp. Urządzenie można stosować również w domu zatem pacjent może ćwiczyć codziennie. Jednak zawsze należy pamiętać, że największe znaczenie ma motywacja pacjenta do pozbycia się problemu, a z tym u nastolatków bywa różnie,

Pozdrawiam,
Marek Krakós

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty