Nietrzymanie moczu u 3-letniej córki

Witam serdecznie. Mam 3 letnia coreczke. Od jakiegos czasu zauwazylam, ze przy zabawie albo przy ogladaniu bajek leci do lazienki ale zazwyczaj niedotrzymuje moczu. Majteczki sa troche mokre. Kiedy jestesmy np. na dworze i mowi, ze chce jej sie siku to bez problemu dotrzyma do domu. Badania ogolne moczu za kazdym razem sa dobre. Nigdy nie miala infekcji ukladu moczowego. Prosze o odp. Z gory dziekuje

Witam, zazwyczaj takie dolegliwości u dziewczynek w tym wieku mają podłoże czynnościowe (psychogenne) i ustępują samoistnie, ale dla porządku wykonałbym USG układu moczowego, koniecznie z oceną zalegania moczu po jego oddaniu, i pokazałbym je urologowi dziecięcemu, chodzi o wykluczenie wady układu moczowego i jakiejś dyskretnej dysfunkcji pęcherza . Lepiej dmuchać na zimne... Pozdrawiam RH