Nietrzymanie stolca i gazów

Od kilku miesięcy mam problemy z nietrzymaniem stolca i gazów. Z tym pierwszym jest najgorzej, gdyż od momentu silnego bólu i parcia na stolec natychmiast zmierzam do WC, często bywa tak, że i tak nie zdążę mając dwa metry do przejścia. Występuje również czasami swąd odbytnicy. Pani doktor zleciła jedynie badanie na obecność krwi w kale, wynik krwi utajonej nie ma. Mam problem na ulicy, wśród znajomych, kiedy odczuwam silne parcie, którego w żaden sposób nie mogę zatrzymać. Proszę o sugestie.

Koniecznie proszę zgłosić się do chirurga proktologa, konieczne będzie badanie per rectum i badanie rectoscopii ( wziernikowanie odbytu ) lub kolonoskopii.
Trzeba wykluczyć czy nie cierpi Pani na szczelinę odbytu w pierwszej kolejności, uchyłki, lub inne choroby jelit. Nie da się tego ustalić bez badań.
pozdrawiam,
Iwona Manikowska

Lek. Iwona KrÄdzielak-Manikowska

Szanowna Pani, Nietrzymanie stolca jest bardzo poważnym i bardzo trudnym w leczeniu stanem chorobowym. Przede wszystkim należy poznać przyczynę takiego stanu - dlatego powinna Pani wykonac badanie manometryczne zwieraczy odbytu i odbytnicy. Po takim badaniu mozna dopiero wprowadzic odpowiednie leczenie.
W razie jakichkolwiek watpliwości znajdzie Pani moje dane kontaktowe na portalu "znanylekarz.pl".
Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg