Nietypowe krwawienie - co jest przyczyną?

Witam, mam pytanie związane z nietypowym (moim zdaniem) krwawieniem. Generalnie cykle mam niezbyt regularne - wahają się od 29 do nawet ponad 40 dni. Ostatnie kilka miesięcy były jednak "w normie" - około 29 do 32 dni. Poprzednia miesiączka wystąpiła 16 października - po niej przyjmowałam leki dopochwowe w celu wyleczenia stanu zapalnego (lek - B***). Obecna miesiączka trwa od 17 listopada i jak dla mnie jest "dziwna" - krew nie ma takiego koloru jak zawsze; jest jasna i praktycznie nie zawiera skrzepów.

Jest to dla mnie niepokojące, ponieważ 8 lat temu przeszłam ciążę pozamaciczną i od tej pory obserwuję swoje cykle dokładniej, niż przedtem. Dodatkowo, mniej więcej w połowie cyklu zaobserwowałam chwilowe plamienie. Czy jest to powód do niepokoju, czy to tylko moje przewrażliwienie?
Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

Dzień dobry!

Po b*** może być taka rozrzedzona wydzielina z pochwy co po zmieszaniu z krwią daje właśnie taki obraz wodnistej krwi. Oczywiście można wykonać test ciążowy.

Z poważaniem