Nietypowo zapomniana tabletka antykoncepcyjna

Witam, mam taki kłopot: w środę wieczorem rozpoczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, w czwartek zapomniałam wziąć tabletki, a w piątek wieczorem wzięłam kolejną nie zauważając zapomnianej z czwartku i 3 godziny później kochałam się z chłopakiem. Czy jest duże ryzyko zajścia w ciążę? To 1 tydzień więc ryzyko jest, ale myślę, że może ta piątkowa tabletka zdążyła się wchłonąć przez te 3 godziny i może jednak nic się nie stanie? A, i jeszcze gdy zauważyłam, że nie wzięłam tej tabletki z czwartku, to z paniki wzięłam ją w sobotę rano, i normalnie następną w sobotę wieczorem, czy muszę sięgnąć po antykoncepcję "PO"? Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety jeśli opóźnienie w przyjęciu tabletki wynosi więcej niż 12 godzin, to nie można przez najbliższe 7-9 dni liczyć na skuteczną ochronę antykoncepcyjną.
Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest realne wobec tego może być konieczne sięgnięcie po antykoncepcję awaryjną.
Jeśli natomiast nie była stosowana antykoncepcja "po stosunku" to przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży.