Nietypowy okres trwający 2 tygodnie oraz opuchnięte ścianki pochwy a możliwość ciąży

Witam! Mam 21 lat i mój ostatni okres był dość nietypowy. Trwał 2 tygodnie (zwykle trwa nie dłużej niż 7 dni) i nie wystąpiło krwawienie, jedynie brązowe plamienie, raczej nie bardzo intensywne. Może tylko jednego dnia pojawiła się krew. W ogóle nie bolał mnie brzuch, a ból występuje u mnie raczej zawsze. Teraz od tygodnia nie mam okresu, ale zauważyłam, że mam spuchnięte ścianki pochwy i łechtaczkę. Mam stałego partnera seksualnego. Czy to może być ciąża?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można wykluczyć ciąży, choć bardziej prawdopodobne są wahania hormonalne. Wskazana jest wizyta u ginekologa.