Nieudane leczenie antybiotykami a badania krwi i moczu

Pomocy! Syn wiek 22 miesiące, często łapie infekcje gardła, nosa, migdałków. Obecnie jest na 4 antybiotyku, ale od początku ponad miesiąc temu miał zapalenie gardła, doktor zaleciła S***. Po jego ukończeniu dziecko silnie się przeziębiło, kaszel, katar z gorączką ok. 37,8 38,6 st. C. Zaleciła Z***, przeszło, po tygodniu syn dostał wysypkę - drobne czerwone kropki na całym ciele temp. 38,5 st. C, czerwone gardło, powiększone węzły chłonne i migdałki - stwierdziła szkarlatynę tylko o lekkim przebiegu, zaleciła C***. Po tygodniu syn zaczął znowu gorączkować do 38 st. Celsjusza, nie przesypiał nocy, płakał, marudził, tragedia. Udaliśmy się znów do lekarza, zaleciła badania - mocz przejrzysty, mętny, kolor słomka, gluk. nieobecna, bilir. nieob,. ketony nieob., PH zasadowy, ciężar 1,016, PH zasadowy, białk. nieb, urobil. w normie, erytoc. nieob., osad, leukoc. 2-4, nabłonki pł. pojedyncze, bakterie pojedyn., pasma śluzu pojedyncze, fosforany bezpostaciowe bardzo liczne. Krew z rozmazem: WBC 12,14, RBC 4,74, HGB 11.5, HCT 34,1, MCV 71,9, MCH 24,3, MCHC 33,7, PLT 446, RDW-SD 36,2 RDV-CV 14,3, PDW 9,9, MPV 9,2, P-LCR 19,1, NEUT 50,2, LYMPH 36,4, MONO 9,1, EO4,0, BASO 0,3, NEUT 6,8, LYMPH 4,42, MONO 1,11, EO 0,49, BASO 0,04, CRP28,35.

Dodam, że mieliśmy konsultację laryngologiczną i pani doktor stwierdziła, że to na pewno nie gardło ani uszy, lecz węzły chłonne nadal powiększone rozłożyła ręce i powiedziała, że nie wie skąd ten stan zapalny. Zaleciła O*** przez 8 dni, potem kontrolne badania i ewentualnie szpital. Proszę mi powiedzieć, co mam robić? Dodam, że syna ewidentnie coś boli, popłakuje, spina się, ma zaparcia tak jakby go brzuszek bolał, ale czy to nie od ilości leków? Rok temu mieliśmy podobną sytuację, wyszło że ma bakterie E.coli i bakterie w moczu. Co mam robić i gdzie się udać, jakie badania zrobić? Pozdrawiam, mama załamana.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Sytuacja jest bardzo trudna, z tego powodu, że zostało już zastosowane wiele antybiotyków, niestety z małym efektem. Wyniki wskazują że prawdopodobnie infekcja nadal jest obecna. Ponadto jest bardzo możliwe, że synka boli brzuszek właśnie w wyniku zastosowanego leczenia, które mogło doprowadzić do podrażnienia przewodu pokarmowego czy zakłócenia naturalnej flory fizjologicznej (mam nadzieje że stosowane były stale wraz z antybiotykiem leki osłonowe- oprócz tego do diety synka warto dodać zwiększoną ilość jogurtów czy innych przetworów zawierających dobroczynne bakterie - pomoże to odbudować prawidłową florę jelitową oraz zmniejszy zaparcia).
Proponuję zastosować do końca zalecony antybiotyk, następnie ponownie powtórzyć badania, najlepiej rozszerzone o posiew moczu i kału (w tym na pasożyty). Wskazane jest jeszcze wykonanie USG jamy brzusznej z uwagi na zgłaszane dolegliwości. Jeżeli po leczeniu nadal nie będzie efektu konieczne będzie poszukiwanie przyczyny dolegliwości, ale raczej w warunkach szpitalnych.

Pozdrawiam