Ulewanie u niemowlaka a nieukształtowane zwieracze

witam, chciałabym dowiedzieć się więcej i zapytać o ulewanie u niemowlaka. Moja córka od urodzenia ma problem z ulewaniem. Dokładnie ulewanie u niemowlaka przebiegało następująco: gdy miała 7 miesięcy przestała ulewać, a gdy skończyła 9,5 miesiąca zaczęła znów ulewać. W 11 miesiącu życia nasiliło się ulewanie u niemowlaka. Teraz ma skończony rok i ulewanie u niemowlaka nie ustąpiło. Jako niemowlę piła mleko specjalne do ulewań i nic nie pomagało. Pediatra stwierdził że zwieracze są nie ukształtowane. Czy nieukształtowane zwieracze mogą mieć wpływa na ulewanie u niemowlaka? Dziś wyczytałam że może mieć refluks żołądkowo-przełykowy i że refluks może powodować ulewanie u niemowlaka. Czy to może być odpowiedzialne za ulewanie u niemowlaka? Czy jest jakieś skuteczne rozwiązanie na ulewanie u niemowlaka? Co powinnam zrobić żeby to powstrzymać? Po tylu miesiącach jest to naprawdę męczące i upierdliwe. Pozdrowienia.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

diagnozę może postawić lekarz gastrolog pediatra.

W Warszawie może Pani skorzystać z Instytutu Matki i Dziecka, zapisy ze skierowaniem od lekarza pediatry POZ.

Pozdrawiam serdecznie