Nieumiejętność zbudowania związku

Mój problem jest dość nie typowy. Gdy byłam mała, wraz z kuzynką bawiłam się w dom a raczej rodzinę. Wykonywanie pewnych czynności, ,,kłótnie". To wtedy pierwszy raz odczułam przyjemność, w wieku 10 lat. Po pewnym czasie byłam zmuszana do robienia tego, a odczuwanie przyjemności stało się dla mnie karą. Obecnie uznaję się za człowieka, który nie jest mile widziany wśród ludzi, nie potrafię zbudować normalnego związku a seks jest dla mnie karą. Nie mam pojęcia co robić...

Proszę Pani,
Pani problem jest "typowy". Jest bardzo wiele osób, które miały podobne do Pani doświadczenia. Potrzebuje Pani psychoterapii, trzeba jej poszukać w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Większość dzieci bawi się w seksualne zabawy, odczuwają z nich przyjemność, co jest bardzo naturalne. Masturbują się też same, tym częściej, im bardziej ich emocjonalne potrzeby nie są zaspokojone lub gdy doszło do utrwalenia nawyku. Nie może tu być mowy o jakiejkolwiek winie dziecka. Niedopuszczalne jest zmuszanie dziecka do czynności seksualnych przez starsze dziecko, grupę dzieci lub osoby dorosłe. To są nadużycia wobec dziecka, za które ono nie odpowiada. Nawet jeśli jest już starsze, to emocjonalnie najczęściej jest dużo młodsze i nie ma w sobie siły na sprzeciw. Pani potrzebuje to wszystko "przepracować" u specjalisty, aby uwolnić się od poczucia winy, blokowania przyjemności seksualnej i stronienia od ludzi. Pani jest równie wartościową kobietą jak każda Pani rówieśniczka i należy się Pani zwyczajne życie, zgodne z naturą, w związku i wśród ludzi. Proszę się nie wstydzić.Proszę rozpocząć leczenie u psychoterapeuty. Powodzenia. Krystyna Kozłowska

Dzień Dobry Pani,

Mocno zachęcam Panią do rozmowy i ewentualnej pracy z psychologiem.
Gdyby chciała pani ze mną porozmawiać, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem tylko dobrych relacji,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl