Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieustający ból brzucha. Co może być przyczyną?

Witam. Od dłuższego czasu mam bardzo ostre bóle brzucha. W zeszłym roku były to bardziej bóle żołądka, jednakże przesunęły się bardziej na podbrzusze. Najbardziej boli mnie pod pępkiem, często na dole obok kości biodrowej po lewej, ale również trochę wyżej i bardziej w środku przy prawej kości biodrowej. Zdarza się, że podczas takich bólów jest mi niedobrze i słabo. Wczoraj właśnie tak miałam i aż z tego bólu płakałam. Bóle pojawiają się tak co dwa dni. Nie mam pojęcia co się dzieje, szczególnie że ponad 2 tyg. temu powinnam dostać okres (co prawda nie jest on jakoś bardzo regularny, ale tak długa przerwa trochę mnie już niepokoi). Uprzejmie proszę o radę. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Karolina Dębska
27 poziom zaufania

Witam.

Objawy jakie Pani opisuje sugerują przyczynę leżącą w przewodzie pokarmowym. Kłucia w rożnych okolicach brzucha mogą świadczyć o podrażnieniu całego przewodu pokarmowego. Proszę unikać wzdymających potraw i spróbować zażywać lek na wzdęcia oraz probiotyk wg opisu na opakowaniu. W razie braku poprawy warto zrobić badania kału, czy przypadkiem nie jest Pani ofiarą przewlekłej infekcji lub choroby pasożytniczej. Warto iść z tym problemem do lekarza pierwszego kontaktu, który powinien pokierować diagnostyką.

Pozdrawiam

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety