Nieustający ból w miejscu nakłucia 16 lat po punkcji lędźwiowej

16 lat temu mialam robiona punkcje ledzwiowa. (Mam39 lat). Po tamtym czasie (mniej wiecej do teraz) odczuwalam bol w dolnej czesci plecow tylko wtedy gdy dlugo stalam lub po dlugim spacerze (kiku godzinnym).Od 2 tygodni mam nieustajacy bol w miejscu naklucia niezaleznie od tego czy stoje, chodze, siedze.Czesto budze sie w nocy z bolu i man problemy przekrecic sie na drugi bok czy tez podgiac nogi. Nie moge sie wyprostowac lub schylic (bol jest ogromny podczas nacisniecia palcem miejsca naklucja)

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruje udać sie do lekarza celem dokładnego badania oraz ustalenia dalszego postępowania, sądzę że konieczne będzie wykonanie badań obrazowych tego odcinka kręgosłupa.
Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczna jest konsultacja z lekarzem rodzinnym, który po osobistym badaniu wskaże dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w tym wskazania do rtg odcinków kręgosłupa i oceni czy przyczną zmian nie jest choroba zwyrodnieniowa i niewłaściwe nawyki.