Nieustający kaszel i nawracający katar a silne bóle żeber i kręgosłupa

Witam! Od dłuższego czasu borykam się z nieustępującym kaszlem, pomimo stosowania przepisywanych przez lekarzy antybiotyków. Mam też nawracający gęsty katar. Niestety złapałam wczoraj grypę jelitową, ale martwi mnie to, że obecnie mam bardzo silne bóle żeber, a także będącego na tej samej wysokości odcinka kręgosłupa. Podczas schylania się i kaszlu po prostu ból jest silny.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości bólowe najprawdopodobniej są wynikiem długotrwałego kaszlu (ciągła praca mięśni międzyżebrowych i innych mięśni oddechowych). Proszę zatem skonsultować się z lekarzem - jeśli kaszel rzeczywiście jest tak silny może konieczne będzie zastosowanie leku przeciwkaszlowego, który działa ośrodkowo. Warto także wykonać badania w kierunku pasożytów - jest to bowiem dość częsta przyczyna długotrwałego, nieustępującego kaszlu.