Nieustanne dotykanie genitaliów przez dziecko

Witam, bardzo proszę o pomoc, jestem zaniepokojona zachowaniem mojego 6-o letniego synka, od pewnego czasu bez przerwy pociąga za swojego siusiaka, na początku robił to często w sytuacjach stresujących a teraz przeszło to w nawyk, wydaje mi się też że im więcej rozmawiamy z nim na ten temat, to jego zachowanie nasila się, i teraz robi to praktycznie cały czas, nie jest to związane z jakimś fizycznym zaburzeniem, bo lekarz pediatra badał go niedawno.

Proszę udać się do psychologa dziecięcego i wspólnie z nim zastanowić się, co było pierwotną przyczyną nasilonego stresu, co przyczynia się teraz do napięcia synka. I oczywiście, jak pomóc mu w długofalowym redukowaniu tego stresu - co doprowadzi w efekcie do wygaszenia objawu.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/